Jak měly děti trávit volný čas?

Skončí škola, máte volné odpoledne. Jak ho strávíte? Pojďte se podívat, jaká byla představa stráveného odpoledne po škole v 50. letech. Co byste na to říkali?

Prohlédněte si fotografii.

Při kliknutí levým tlačítkem do obrazu lupa přiblíží část obrazu ve výřezu.
jak-mely-deti-travit-volny-cas/deti-ve-skole-1280.jpg

Označte důležité prvky na fotografii a popište je.

Kliknutím na snímek levým tlačítkem myši označujete bod. Nakliknutím na bod pravým tlačítkem otevřete menu s nabídkou úkonů: změnit barvu bodu, (T) doplnit textový komentář, (X) smazat nakliknutý objekt.

Co se děje na fotografii?

Co dělají děti na snímku?

Přečtěte si dobový popisek. Červeně na fotografii označte důležité prvky zmíněné v textu a popište je.

Kliknutím na snímek levým tlačítkem myši označujete bod. Nakliknutím na bod pravým tlačítkem otevřete menu s nabídkou úkonů: změnit barvu bodu na červenou, (T) doplnit textový komentář, (X) smazat nakliknutý objekt.

Pionýrský dům v Praze-Karlíně. První pionýrský dům v Praze, vybudován svépomocí dobrovolných brigád, pomocí různých národních podniků, které se postaraly o zřízení dílen a kluboven a převzaly patronát nad jednotlivými zájmovými kroužky. Na snímku: v sále Družby se Sovětským svazem mají pionýři k dispozici sovětské časopisy, knihy a mapy. Část 33. pionýrské skupiny si prohlíží album sovětských snímků. Na stěně heslo „Učit se, učit se, učit se“, fotografie K. Gottwalda, V. I. Lenina a J. V. Stalina a státní znak SSSR. Foto Rostislav Novák, 12. listopadu 1950. Zdroj: ČTK

Zodpovězte otázky.

Jak měly děti trávit svůj volný čas?

Co byste se o dětech na fotografii chtěli dozvědět?

Klinutím na tlačítko „Uložit cvičení“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů a poskytnutím výsledků cvičení k dalšímu výzkumu a vývoji aplikace Historylab. Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.